חלומות – תערוכה קבוצתית של אמני עמותת אמנים יוצרים בישראל (אמנויות וקרמיקה)

אחיה כנה, אליה לוי, בתיה אייכנהולץ, גילית לוין רונן, דינה בליך, דן שומרוני, הדס בן חיים, זהבה אדלסבורג, יהודית הנדלזלץ, מיכל איתיאל סנדלר, מיכל הופרט, נעמה בוגדנובסקי, סיון שפנר, עינת כהן, עירית שר, ענת בראל, צילה גולדשטיין, רחי שמיר, רחלי רוטמן גרג'י, רעות רבוח, שמאי גיבש, תאיר פרנס, תרצה ולנטיין | אוצר: ניר הרמט

פתיחה :  חמישי, 11 באוקטובר 2018‏‏ ‏בשעה ‏‏19:30‏‏

נעילת התערוכה ושיח גלריה ביום שבת 10 בנובמבר 2018 בשעה 11:30

התערוכה עוסקת בחלומות ובחלומות בהקיץ על היבטיהם השונים. היא מבקשת להציג בליל של חלומות, מעברים בין מצבי תודעה, נושאים ודרכי ביטוי שיכולים להתרחש בתת המודע ובמעמקים של הנפש דרך ביטויים בעשייה בחומר.
היצירה והחלום מהווים מעין מגרש משחקים המתקיים על קו התפר שבין מציאות לדמיון, לילה ויום, עולם פנימי וחיצוני, רגש ושכל, יצרים, תשוקות ופחדים.
זהו אזור דמדומים המתקיים רגע לפני שאנו נרדמים לבין מציאות מוכרת אך מרובדת, שכבתית ואסוציאטיבית. המסע שהתערוכה מציגה מתחיל בקונקרטי, ב"מציאותי" ונע אל מרחבים מופשטים ורגשיים: אל שברי משפטים, אל ייצור מרחב לעיבוד, למשחק, להכלה ולהסמלה שבין מצבי התודעה. זהו עולם אשר מצד אחד מוכר ושגור ומן הצד השני מבעבע, רוחש, מעלה שאלות על הבנאליה, על מה שאנחנו בוחרים לראות או לא לראות. הפחדים שלנו, המאוויים שלנו ומרחבי המחייה שלנו מרחפים ומתמזגים אלו באלו ומציעים תמונת חיים, עולמות אפשריים של התרחשות, של בחירה ושל גורל.