התערוכה בגלריה  BY5  ברחוב בר יוחאי 5 תל אביב

שעות פתיחה: ב – ד 10:00-15:00; יום ה' 11:00-18:00; שישבת 10:00-14:00

 

מוזמנים לשיח גלריה בתערוכה ביום שבת

12.1.19 בשעה 12:00

גלריית B.Y.5 רח’ בר יוחאי 5 תל אביב

לצפיה בקטלוג התערוכה לחץ כאן 

 

אריאלה אברהמסון /  מיכל איתיאל סנדלר / גליה ארמלנד  /  ענת בגר /
ענת בראל /  דליה ברקי / חנה דהן /  נטע דור / יהודית הנדלזלץ נברו /
שושי וקסמן /  רעיה טרינקר / רחלי יוסף / זוהרה יזרעאלי / אתי יפה (אתיקה) /
עינת כהן / אחיה כנה/  יאיר לוי / עילית לכטמן /  חואני מוקמל / רות מיון קוק /
גילה מילר לפידות/  ענת נגב/ חדוה קליין/  תמרה תורג'מן
               אוצרת:  ענת גטניו

 

פתיחה: יום שישי 14.12.18 בשעה 12:00

שיח גלריה:  יום שבת 12.1.19 בשעה: 12.00

מועדי התערוכה:  14.12.18  עד  12.1.19

 

התערוכה הקבוצתית המוצגת בגלריה של עמותת אמנים יוצרים בישראל (BY5) היא התערוכה השנתית של תחום האמנויות של העמותה. השנה, שדה התוכן של התערוכה הוא המושג "אובייקט מעבר" על מובניו המטאפוריים. המושג נטבע על ידי הפסיכואנליטיקאי דונלד ויניקוט, והוא מונח יסוד בתיאורית יחסי אובייקט שהוא גיבש. המושג מיוחס לחפץ שהפעוט מאמץ, אשר מספק לו נחמה ורוגע במצבים של פרידה מהדמויות המשמעותיות עבורו. האובייקט מוטען ברגשות, משאלות ומאוויים והוא נמצא במרחב שבין המציאות לדמיון.

אצל אנשים בוגרים מקבל המרחב המעברי הרחבה מטאפורית. האמנים בתערוכה זו חזרו אל המרחב הטעון הזה והעלו ממנו דימוי של אובייקט הנושא עבורם תוכן ומשמעות בשל שיוכו לתקופה בחיים, למצב מעבר, למחלה או החלמה, לאירוע מכונן או לדמות מסוימת. האובייקט שבחרו להתייחס אליו איננו מקרי ולעתים קרובות נושא זיכרון או הקשר ביוגרפי, לצד סמליות קולקטיבית כזו או אחרת. היצירה אפשרה לאמנים לייצג באופן מטאפורי את מטען הזיכרון שהביא עמו האובייקט, להתמודד עם אירועים הקשורים בו, לתת ביטוי לחקירה עצמית ולתכנים בלתי מנוסחים. הדימוי שנוצר בעבודת האמנות לוכד בו-זמנית נוכחות והעדר, והוא משלב בתוכו את עולם המציאות עם עולם הרגש.

אמני עמותת אמנים יוצרים מגיעים מקשת רחבה מאוד של עשייה אמנותית. בתערוכה יש טווח רחב מאוד של טכניקות ומדיומים אמנותיים:  טקסטיל, יצירה בחומר, וידאו, צילום, רקמה, הדפס, פיסול ועוד.

מצע היצירה, בדומה לאובייקט המעבר, הוא ביטוי חזותי המחזיק ומכיל את המצב הנפשי, ממזג בין כאוס לסדר, בין שליטה לאיבוד שליטה, בין חיפוש למציאה ובין הגלוי לנסתר.

ענת גטניו

תערוכת אמנים יוצרים בישראל לשנת 2018