בהנחיית נטע עמיר

למדה עיצוב אופנה בשנקר ועבדה מספר שנים בחברות בגדים מסחריות. ב – 2005 פנתה לכוון האמנותי. משלבת בעבודתה את מלאכת התפירה והרקמה, עם אמנות חזותית: ציור, צילום, ומיצב.

מלמדת אמנות טקסטיל ומעבירה סדנאות אמנות בבתי ספר, מוזיאונים ומרכזי חינוך סביבתי. עובדת עם קבוצות גיל שונות ומשתפת פעולה עם פסיכולוגים ומטפלים אחרים, המשתמשים בתהליך העבודה בטקסטיל כחלק מתהליך טיפולי. פיתחה תוכניות חינוכיות עבור מוסדות שונים: בית התפוצות, פארק מיחזור חיריה ועוד.

עבודותיה מוצגות בתערוכות מקומיות ובינלאומיות ומתפרסמות בספרים ובמגזינים.

http://www.netadolls.com/     http://www.bobilina.blogspot.co.il/

תכנית הסדנה

סדנה בה ניצור מפגש בין חומרים, מלאכות יד ודימוי מצולם. ניצור בסדנה דמות תוך כדי התבוננות בצילום, ונתרגם את קווי המתאר והכתמים המרכיבים את הצילום לעבודת טקסטיל (בדו או בתלת ממד) המשלבת מלאכות יד וחומרים שונים -קונבנציונליים ולא קונבנציונליים.

עבודה מול צילום מעמידה הרבה אתגרים, היא מחייבת התבוננות וניתוח צורני של הדמות- מה צורת העיניים, האם הן גדולות או קטנות, שקועות או בולטות, האם הן סימטריות, מה צורת האף, הפה, ובעיקר מה פרטים אלו  מספרים על הדמות.

דרך התבוננות בצילום כל משתתף בסדנה יעצב דמות תוך כדי שימוש במלאכות יד מסורתיות ויצירת פיתוחים חדשים ומקוריים של מלאכות אלו.  כמו גם  להתנסות בעבודה עם חומרים חדשים.

בסדנה,  נעבוד בחומרי טקסטיל – בדים, חוטים, סיבים וגם בגדים וטקסטיל ביתי שיצאו משימוש.  כמו כן נשלב עבודה עם חומרים כמו ניילון, נייר, עץ, מתכת ופלסטיק, אותם נחבר על ידי שימוש במלאכות טקסטיל – כמו תפירה, סריגה, אריגה, ליפוף ועוד.

מטרת הסדנה היא לבדוק איך חומרים ומלאכות יד שונים, יכולים לתאר דמות? להעביר סיפור חיים, הלכי רוח ורגשות, ואיך התבוננות בצילום מובילה למציאת שימושים חדשים לחומרים ולמלאכות מוכרים, ולפיתוח של מרקמים וטקסטורות מקוריים ומפתיעים, שיוכלו לשמש כל המשתתפים גם בעבודות רבות אחרות.

פרוט הסדנה

פגישה ראשונה – התבוננות

– מצגת עבודות אמנות של דמויות טקסטיל במדיומים שונים: פיסול רקמה, תבליט ובשילוב חומרים רכים וקשים.

–  התבוננות בצילומים שכל משתתפת תביא אתה ובחירת הצילום המתאים ביותר לעבודה.

– ניתוח צורני של הדמות, אלו תכונות אופי משתקפות במראה החיצוני שלה, מה הפרטים שמשקפים את התכונות האלו? אלו טקסטורות מופיעות בצילום ואיך הן עוזרות לתיאור הדמות? אלו תכונות רוצים להדגיש ביצירה?
ההתבוננות וניתוח ייעשו על ידי מספר תרגילים מעשיים והתנסות בחומרים וטכניקות שונים.

פגישה שנייה – בניית אינדקס חומרים

לימוד והתנסות בעבודה במספר טכניקות ומלאכות שונות כמו רקמה תפירה סריגה אריגה ליפוף והתנסות בהן תוך כדי עבודה עם חומרים שונים ופיתוח משטחים מחומרים שונים, שילובם יחד ופיתוח טקסטורות ומרקמים תוך כדי התבוננות בצילום. התנסויות אלו יהוו אינדקס של חומרים ופיתוחי בדים אתם נעבוד בהמשך.
פיתוח של המצע הבסיסי לעבודה בדו ממד, או קונסטרוקציה בסיסית לעבודה בתלת ממד.

פגישה שלישית – עיצוב ובניית הדמות

התאמה של החומרים מתוך האינדקס לעבודה, הכנת החומרים במשטחים או גופים גדולים, כך שיתאימו לקווי המתאר של הדמות.  חיבור ותפירת החומרים  יחד או לתוך היצירה, "הרכבת" הדימוי.

פגישה רביעית – סיום וסיכום

המשך עבודת החיבור ועיבוד החומרים בתוך העבודה, סיום העבודה וסיכום.

מועדים: 4 מפגשים בתאריכים 20.12.16 , 3.1.17 , 17.1.17 , 31.1.17

שעות: 10:00 – 14:00

מיקום: אכסניית בני דן רחוב בני דן 36, תל אביב

עלות: מחיר לחבר – 720 ₪.   מחיר לאורח 840 ₪.

75 ₪ מהסכום הנ"ל מהווים דמי הרשמה. במקרה של ביטול השתתפות לפני ה- 13.12.16 יוחזר התשלום בניכוי של 75 ₪.  במקרה של ביטול ההשתתפות לאחר תאריך זה לא יבוצע כל החזר כספי.

מועד אחרון להרשמה ותשלום 10.12.16

הנחיות הרשמה:

הרשמה:  אצל נחמה קלמנסון 050-8299177 או nehamakal@walla.com

התשלום יתבצע ע"י משלוח המחאה או ע"י העברה בנקאית (עדיף, בשל איטיות דואר ישראל).

–    המחאה בצירוף טופס ההרשמה יש לשלוח בדואר רגיל, אל: שולמית לוין רפידים 36 ב' תל אביב 69015
המחאה מוסבת לפקודת "אמנים יוצרים בישראל/אמנויות", לציין למוטב בלבד או לא סחיר.

–        העברה בנקאית לחשבון אמנים יוצרים בישראל, בנק 10 (לאומי), סניף 942 (רעננה), מספר חשבון 25677399

יש לציין את פרטי המעביר במלואם(שם פרטי ושם משפחה) ומטרת ההעברה.

מספר המקומות מוגבל!

זכות קדימה לחברי העמותה