בהנחיית ויוי גן מור

שישה שבועות של מחשבה, רעיון, דמיון ויצירתיות בעבודה ומשחקיות בסדנה, תוך כדי ויזואליות ועבודה עם צבעים וחומרים –

נבדוק את כוחו של הצבע, מינוניו השונים והאפשרויות הגלומות בו – נבין את משמעויותיו ואת השפעתו המסתורית עלינו יום יום, שעה שעה.

ניכנס למסע לגילוי רזי היצירתיות שלנו בחוויה תוך כדי ניסוי ותהייה, שאלת שאלות, נאוורר את אשר בראשינו – זיכרונותינו, רגשותינו ודרך העבודה שלנו.

נאפשר סקרנות ופתיחות שיעלו זוויות חדשות לראיה, כדי לערבב את הקלפים שאיתם אתם מגיעים: דעות, אמונות ועקרונות שמכוונים אתכם ביום יום, יפנו מקום לתנועה ודינמיות או צניחה חופשית.

אולי תמצאו עצמכן שטות בנהר ברפסודה שבניתן אולי תהיה זו יאכטה או קאנו וקייאק? אולי זה יהיה טרק בהרים עם ציוד וחמורים… ייתכן שזה יהיה טיפוס על הר או סנפלינג? זה יסתבר לכן במהלך הדרך.

 

מהלך הסדנה

מפגש  ראשון:  תיזכרו במשחק ארץ עיר חי צומח המשחק ששיחקנו בילדות ותחשבו על:
ארץ – שאתם מסוקרנים עליה או מחוברים אליה – מאפיינים הקושרים אליה בצבע, חומר כתוב, צילומים ומה שנראה לכם קשור אליה: מפות , דגלים, טקסטים וכו..

מפגש שני: עיר – חומר כתוב ומצולם על עיר בעולם שאתם נמשכים אליה או עיר הולדתכם: כל חומר שימחיש את המקום –מבחינה צבע מרקם שנראה ונזהה.

מפגש שלישי : חי – בעל חי שאתם חוקרים, אוהבים או יש לכם קשר אתו /אתה וחומרים שמאפיינים חיה זו: טקסטורות, רגשות, וסיפורים  הקשורים לצבעים שלה ומאפיינים המייחדים אותם מחיות אחרות.

מפגש רביעי: צומח –  כל פרח, עץ, עלה או גרעין וזרעים המתחברים לצמח שבחרתם. הם יכולים גם להתאפיין על פי המקום הגיאוגרפי שבחרתם לעסוק בו או להיות עצמאיים.

הבחירה שלכם בצבעים והחומרים תהווה את הפלטה שלכם ותיצור את העולם הצבעוני שלכם לתקופת הסדנא .

תוכלו לבדוק את מנעדי הגוונים שיוצרים צבע ותעסקו בחיבורים חומריים, דרך מרקמים, וצורניות, מזוויות ראייה שונות. תביאו מצלמות לתעד ולהתרשם – תפקחו עיניים של צבע, חומר וקצב.

מפגש חמישי: תבחרו מוסיקה שמתאימה לכל אחד מאלה ודרך להשמיע אותה לעצמכם ולנו. תנו לעצמכם דין וחשבון והתבוננות פנימית: למה בחרתם את הבחירות המסוימות? כתבו לעצמכם כמה שורות: מעין קונספט, שמנחה אתכם ומקשר ומגשר בין ארבעתם. (ארץ, עיר, חי, צומח). הביאו אותו אתכם- הוא יהיה חלק מצורת הצגתכם את עצמכם בסדנא דרך נקודות ראייה אחרות של התייחסות וחיבורים.

תוכלו לתת אינטרפרטציות אחרות  מפרספקטיבה אחרת ואף כי כל אחת תעסוק בעבודתה, תהיה אינטראקציה ביניכם, כך שנכון יהיה שתבואו מצוידים לקראתם בכל דרך שנראית לכם רלוונטית ויכולה להוות לכם מקור להשראה, כי תתעסקו איתם בימים אלה – משם נצא לטיול, לטרק, למסע…

מפגש שישי : הפתעה

 

 

ויוי גן- מור

מעצבת ומאמנת לבית, סקרנית, מטיילת, מצלמת בעיניים קשובות, יוצרת.

מעצבת טקסטיל ומנחת קבוצות לחשיבה יצירתית, סטיילינג אישי פרזנטציה ופורטפוליו: מהשראה לגיבוש קונספט ועד הגשתו.

לשעבר מרצה וראש מגמה לעיצוב טקסטיל ב"שנקר".

יועצת צבעים וחומרים לפנים – לאדריכלים וחברות במבני ציבור, משרדים, בתי מלון וחנויות.

יוצרת ובונה לוחות השראה וקולקציות צבעוניות לחברות.

מנהלת העיצוב וקניינית וסטייליסטית של חב' טולמנס.

 

פרטי הסדנה

מיקום: בביתה של ויוי ברח' בני אפרים 211ג' תל אביב,

מועדים : 6/11 , 20/11 , 27/11 , 4/12 , 11/12 , 18/12 בשעות 10:00-14:00

הרשמה עד 28.10.18

עלות: 1000 ש"ח לחברים,  1350 ש"ח לאורחים

אצל נחמה קלמנסון nehamakal@walla.co.il  או 050-8299177   077-7997372